sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Mobilní kontejnery nejenom jako schránka k dopravě, ale i originální dům

Když se řekne kontejner, většina lidí si představí obrovskou železnou buňku, která putuje na nějaké zámořské lodi z jednoho kontinentu na druhý. To je ale jenom jedna možnost využití kontejnerů. Ve skutečnosti se jich nabízí mnohem více. Kontejner je bez nadsázky víceúčelovým objektem.

Dálková přeprava pro citlivé zboží1339 1118f4d49441aa1f198f5c5451dbdb3a

V dálkové mezikontinentální přepravě to bez hotových kontejnerů opravdu nejde. Představují velmi efektivní, ekonomické řešení přepravy z jednoho kontinentu na druhý. Zajistí dobrou schránku i pro citlivé zboží, které se díky tomu nepoškodí, i když putuje přes oceán na opravdu velké vzdálenosti. Vlastně se dá říci, že žádná jiná přepravní schránka není tak praktická, nenabízí tak široké možnosti. Zároveň se do ní nevejde tolik zboží, není tak dobře využitelná z pohledu skladovací plochy.

Dosloužilé kontejnery jako byty

Je ale více než jisté, že skladové kontejnery jednoho dne doslouží. Co pak s nimi? Určitě nemusí jít do šrotu, to by bylo zbytečné a velká chyba. Naopak se i tak dají využít k různým účelům. Například se v nich dá bydlet. Získáte tak levné bydlení, pokud máte pozemek, kde můžete kontejner postavit. Bylo by ovšem hloupé představovat si kontejner jako jednoduchou obytnou buňku podobnou těm na stavbách. Z kontejnerů se dají vybudovat i zajímavé moderní stavby.

Svébytná architektura

Ano, opravdu je to tak, mobilní skladové kontejnery poslouží i k vybudování komplikovaných domů složených z několika kontejnerů. Není totiž nic jednoduššího, než kontejnery různě propojit, sestavit jich k sobě víc, vytvořit okna, dveře. Stavby z kontejnerů tvoří dnes už svébytný architektonický styl, řada architektů se jimi inspiruje, sama je tvoří. Je tak možné i s relativně nízkým rozpočtem vytvářet velice zajímavé objekty.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ