sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Možnosti skladových kontejnerů

23.5.2017
 
Skladové kontejnery jsou ocelové jednotky o vnitřním úložném objemu od 1 metru krychlového. Používají se již od padesátých let minulého století zejména pro námořní přepravu zboží a materiálů téměř jakéhokoli druhu. Možnosti použití skladových kontejnerů jsou však mnohem větší. 
 
 

Druhy skladových kontejnerů 

Nejběžnějším typem skladových kontejnerů jsou 20 nebo 40stopé kontejnery univerzální, které jsou používány pro skladování a přepravu zboží a slouží také jako „polotovary“ pro další úpravy použití k jiným účelům. 
 
Existují však také speciální typy kontejnerů, jako jsou kontejnery termické s pasivní izolací nebo i aktivním chladicím systémem určené pro krátkodobé skladování výrobků citlivých na příliš vysoké nebo nízké teploty (např. potraviny). Dále existují skladové kontejnery nádržkové (tanky) pro tekutiny, kontejnery pro sypké materiály (bulk) nebo kontejnery uhelné (ugel) a další.
 

Jaké jsou možnosti využití skladových kontejnerů?

Ocelové skladové kontejnery se dnes běžně používají jakožto základní jednotky pro různé účely a úpravy. Kromě funkce skladovací a přepravní, ke kterým jsou ideální, se kontejnery také velmi dobře uplatňují v dalších oblastech. 
 
 
Mohou být například využity jako dílny, kancelářské prostory, garáže, mobilní prodejny, šatny či sprchy na stavbách či jako provizorní obytné jednotky nebo jako základní „surovina“ pro tvorbu plnohodnotných obytných nebo podnikatelských celků spadajících pod oblast modulární architektury. 
 
Důvodem pro takové široké využití kontejnerů je nízká pořizovací cena (zejména při používání vyřazených jednotek), velice dobrá upravitelnost a snadná přizpůsobitelnost, snadná manipulovatelnost a mobilita a podobně. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ