sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak vybrat vhodný kontejner pro obytné i jiné účely?

18.5.2017

Skladové kontejnery jsou velmi často využívány jako jakési polotovary, které jsou dále upravovány do různé podoby a mohou nakonec sloužit například jako kanceláře, dílny, pracovny i obytné jednotky. K těmto účelům se zpravidla využívají velmi odolné námořní skladové kontejnery. 
 
 
Poměrně málo se setkáte s použitím zcela nových kontejnerů, jelikož ty jsou zbytečně drahé a důvodem, proč řešit bydlení, pracovnu, sklad nebo jiný prostor pomocí skladového kontejneru je obvykle právě zejména úspora prostředků.
 

Využitím použitých kontejnerů ušetříte peníze i životní prostředí

Námořní kontejnery jsou přitom často využity jen jednou a ve velmi dobrém stavu vyřazeny, přičemž jejich životnost může být více než tři desítky let. K obytným účelům se nejvíce používají šestimetrové (20stopé) a dvanáctimetrové (40stopé) typy. Nosnost těchto kontejnerů je až 26 tun a je možné je naskládat na sebe až do osmi pater! 
 
Jsou proto ideální pro tvorbu velmi úsporných budov, které mohou sloužit nejen provizorně, ale i jako plnohodnotné obytné nebo pracovní či skladové prostory. 
 
Námořní skladové kontejnery jsou využívány k přepravě materiálů i produktů po celém světě a jsou vystaveny neustálému působení slané vody a dalším extrémním podmínkám. Při výběru je vhodné zaměřit se na stav kontejnerů a vybrat si takové, které nejsou vážněji poškozené nebo viditelně opravované. 
 
Velký problém může představovat poškození či deformace rámů, napadení rzí a podobně. Poměrně velký problém je také zápach, zejména po gumě, který nejde zdaleka snadno odstranit. Slabinou je zejména podlaha, kterou však není problém vyměnit a většina lidí tak učiní. 
 
foto: Angel Schatz (pod licencí CC by 2.0)

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ