sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Výhody bydlení v domech ze skladových kontejnerů

11.5.2017

Různé alternativní způsoby řešení bydlení hýbou v posledních letech světem. Zejména mladí lidé se snaží bydlet levněji, ekologičtěji, jednodušeji. Jednou z možností alternativního bydlení je i využívání vyřazených skladových kontejnerů a jejich úprava pro obytné účely. V čem je toto řešení výhodné?
 
 

Finanční a časové úspory 

Skladové kontejnery jsou velice dostupným „materiálem“, většina z nich uskuteční jednu nebo jen pár cest a potom jsou vyřazeny. Na světě jsou tak miliony skladových kontejnerů, jejichž potenciál a životnost zůstávají naprosto nevyužity. Tyto kontejnery čekají jen na vás a můžete je získat za směšně nízkou částku oproti pořízení bytu nebo domu. 
 
Skladový kontejner si můžete přetvořit k obrazu svému a úpravy je možné provést poměrně velmi rychle. Bydlet tak můžete – v závislosti na vašich nárocích a požadavcích – třeba za pár týdnů.
 

Mobilita, přizpůsobitelnost a skladnost 

Skladové kontejnery jsou prostorově nenáročné a díky normovaným rozměrům je lze různě spojovat, štosovat a podobně. Snadno se s nimi manipuluje a lze je celkem jednoduše upravovat, předělávat a podobně. 
 
Nepotřebují žádné základy a jsou vyrobeny z velice odolných materiálů. Z výroby jsou vodotěsné, pozinkované a jejich životnost je několik desítek let i v extrémních podmínkách na přepravní lodi.
 

Pomáháte životnímu prostředí

Jak již bylo řečeno – k přestavbě se většinou používají vyřazené námořní skladovací kontejnery, takže se jedná de facto o recyklaci materiálů. Jejich použitím ušetříte obrovské množství surovin a energie, které by byly potřeba při stavbě domu. 
Můžete si pořídit i nový a již z výroby speciálně uzpůsobený obytný kontejner, ale toto řešení je podstatně dražší a postrádá onen ekologický rozměr.
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ