sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Mobilní domy – zajímavá možnost pro rekreaci i dočasné bydlení

4.5.2017

 
Mobilní domy jsou ve světě poměrně běžné, zřejmě největší oblibě se těší za oceánem – v USA, kde patří mezi běžné nízkorozpočtové alternativy pro bydlení. U nás zatím mobilní domy tak běžné nejsou, ale setkat se s nimi již můžeme. 
Mobilní domy v klasickém provedení jsou buňky na kovovém podvozku s koly.
 
Konstrukce je zpravidla dřevěná, opatřená plastovým pláštěm (případně i hliníkovým). Součástí domu je již také elektroinstalace, rozvod vody a podobně. Jedná se tedy o obyvatelnou jednotku a přitom ji pořídíte za zlomek ceny bytu, natož domu (ceny těchto domů začínají už na cca 100 000 Kč). 
 


Mobilní domy mohou i nemusejí mít podvozek

Další variantou, kterou je možné zařadit mezi „mobilní domy“ jsou domy, které jsou už na pozemek usazovány pomocí těžké techniky a nedisponují pojízdným podvozkem. Může se jednat i o na západě oblíbené domy ze skladových kontejnerů a podobně. 
 
Zatímco domy na podvozku jsou velmi vhodným, nízkonákladovým řešením pro rekreační účely, ale příliš se nehodí pro stálé bydlení, jelikož nedisponují dostatečnou izolací a podobně, domy a byty ze skladových kontejnerů lze plně přizpůsobit i pro trvalé obytné účely – nahrává tomu i odolnost a životnost skladových kontejnerů a jejich přizpůsobitelnost. 
 
Nevýhodou oproti zcela mobilním domům na kolečkách je větší práce s jejich zařizováním a úpravami a také odlišné podmínky a předpisy pro umístění na pozemku. Plně mobilní domy s podvozkem mají totiž výhodu i v tom, že pro jejich používání na pozemku nepotřebujete stavební povolení. Pokud je však chcete používat k celoročnímu obývání investicím do zateplení a dalších úprav se pravděpodobně v našich podnebních podmínkách nevyhnete. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ