sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Termické skladovací kontejnery

3.5.2017
 
Ocelové skladové kontejnery jsou v současnosti zřejmě nejpoužívanější přepravní jednotky. Jejich používání umožňuje ušetřit peníze, čas i prostor. 
 
 
Díky standardizovaným rozměrům je možné je úsporně spojovat a skládat na sebe a přepravováním zboží bez nutnosti překládek dochází k významným omezením časových ztrát. Nejmenší skladové kontejnery poskytují úložný prostor od 1 m3 do 3 m3.
 
Největší skladové kontejnery pak mohou nabízet i 15 nebo více metrů krychlových skladovacího prostoru.
Nejvyužívanějšími jednotky jsou univerzální kontejnery, které umožňují snadnou manipulaci, jsou odolné, vodotěsné a zboží či materiály v nich lze skladovat či přepravovat na paletách, regálech nebo volně položené s vycpávkami. Tyto kontejnery však nejsou vhodné pro uložení zboží citlivého na teplotu. Za tímto účelem se proto využívají speciální termické skladové kontejnery. 
 
 

Termické kontejnery mohou zajistit chlazení, ale i vyhřívání

Vyráběny jsou 20stopé nebo 40stopé varianty a konstrukčně se podobají univerzálním jednotkám, tyto kontejnery však disponují tepelnou izolací a případně chladicím, nebo dokonce vyhřívacím zařízením. 
 
Pasivní termické kontejnery disponují pouze silnou izolační vrstvou, chladicí kontejnery však využívají kompresorový chladicí systém nebo jako zdroj chlazení využívají zkapalnění plyn (výhodou je, že nepotřebují elektrickou energii). V těchto kontejnerech lze krátkodobě skladovat nebo převážet například mražené nebo chlazené potraviny nebo potraviny rychle podléhající zkáze (ovoce, zelenina apod.). 
 
Méně častým typem termických kontejnerů jsou kontejnery vyhřívací, které disponují vyhřívacím zařízením udržujícím teplotu nad bodem mrazu. Dokáží však po dobu až 18 hodin udržet teplotu 16°C při venkovní teplotě – 20°C. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ