sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Izolace skladových kontejnerů

28.4.2017
 
Od té doby, co lidé zjistili, že skladové kontejnery v sobě skrývají daleko větší potenciál, než je pouhé přepravování a skladování produktů a materiálů, se jejich působnost rozšířila do bezpočtu oblastí. 
 
 

Kontejnery lze snadno přizpůsobit vlastním potřebám

Skladové kontejnery se dnes využívají jako kanceláře, garáže, dílny, prodejní prostory i jako obytné jednotky a stavební prvky pro kontejnerové domy a budovy pro jakékoli účely. Kovové skladovací kontejnery mají vynikající „vstupní“ vlastnosti, jako je zejména obrovská odolnost vůči deformaci a mechanickému poškození, odolnost vůči povětrnostním vlivům, vodotěsnost, snadná manipulovatelnost, normalizované rozměry, dlouhá životnost a tak dále. 
 
 
V „původním“ stavu však kontejnery nejsou uzpůsobeny pro jiné účely, než je právě skladování a přeprava zboží. Je potřeba je tedy opatřit náležitými úpravami, podle toho, jakým způsobem je budeme používat.
 
Pokud má skladový kontejner sloužit například k obytným účelům nebo jako kancelář, prodejní prostor, dílna nebo podobně, bude jednou z nejnutnějších úprav tepelné zaizolování. Univerzální kontejnery, které se nejčastěji pro obytné i jiné účely používají, jsou vyrobeny z odolných trapézových, pozinkovaných plechů. Jejich tepelně izolační vlastnosti jsou proto poměrně špatné. Plech se snadno rozpálí i poměrně rychle prochladne. 
 

Vata, polystyren, ale i moderní PUR pěna

Zateplení kontejneru však nepředstavuje problém. Používá se například zateplení minerální vatou, které je v tomto případě poměrně běžné. Skladové kontejnery lze však také zateplit například polystyrenem a v poslední době je velice oblíbené zateplení PUR pěnou, která má velice dobré nejen tepelně, ale i zvukově izolační vlastnosti. Výhodou je rychlost práce a díky přilnavosti pěny i kvalita výsledku. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ