sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Přeprava skladových kontejnerů

26.4.2017
 

Skladové kontejnery
jsou kovové jednotky se standardizovanými rozměry o velikosti od 1 m3 vnitřního objemu. Používají se ke skladování a přepravě takřka veškerých typů materiálů, produktů a podobně. Jejich transport probíhá nejčastěji formou lodní přepravy, ale využívá se i letecké a pozemní prostředky. 
 
 

Zdaleka největší význam má v kontejnerizaci námořní doprava 

Jak bylo řečeno, skladové kontejnery jsou nejčastěji přepravovány lodní dopravou. Využívají se speciální kontejnerové lodě, na které jsou stohovány 20stopé nebo 40stopé (výjimečně 45stopé) normalizované námořní skladové kontejnery. Lodě jsou vybaveny úchyty a kotvícími prvky a také vnitřními manipulačními prostředky. 
 
Největší kontejnerová loď současnosti uveze 19 000 20stopých skladových kontejnerů. Běžná rychlost těchto lodí je až 33 uzlů. Ročně se na moři ztratí cca 1000 kontejnerů (všechny kontejnery dohromady však uskuteční několik set milionů cest ročně). 
 

Ocelové skladové kontejnery lze převážet pomocí silniční, železniční i letecké dopravy

K pozemní přepravě skladových kontejnerů se používají speciálně upravené kontejnerové návěsy. Jsou bez podlažní a vyráběny jsou ve třech variantách – 12metrová délka (jeden 40stopý nebo dva 20stopé kontejnery), 6metrová délka a 6metrová délka se sklopným provedením pro kontejnery na sypké materiály. 
 
Velmi běžná je využití železniční dopravy. Jsou využívány dva typy železničních vozů. Vozy bez podlahy a bočnic opatřené fixačními trny a plošinové podlažní vozy s trny. V současné době došlo k velkému pokroku také v letecké nákladní dopravě a kontejnery jsou stále častěji převáženy i tímto způsobem.

 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ