sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Co jste (možná) nevěděli o ocelových skladových kontejnerech

21.4.2017

Skladové kontejnery jsou dnes rozšířené po celém světě a používají se nejen pro převoz a skladování zboží, ale také například jako dílny, garáže, kanceláře a jako prvky ve specifické architektuře. Z kontejnerů mohou vznikat také nízkonákladové obytné celky.
 
 

První kontejnery se začaly používat v druhé polovině 50. let minulého století. S jejich návrhem přišel Američan Malcolm McLean. V dnešní době je na celém světě cca 17 milionů vyrobených kontejnerů, z nichž cca 5 milionů je aktivně užíváno. 
 
Drtivá většina těchto kontejnerů byla vyrobena v Číně (asi 97 %), ale vyrábějí se po celém světě - německé kontejnery Siebau...  Všechny používané kontejnery pak zvládnou na 200 milionů cest ročně a na moři se jich každý rok okolo tisícovky ztratí. 
 
Skladové kontejnery mají vnitřní objem od 1 metru krychlového, ale mohou mít i více než 15 m3. Dělí se na 10stopé, 20stopé, 30stopé a 40stopé – u nás se však setkáte především s 20- a 40stopými typy. Skladové kontejnery mohou být univerzální pro přepravu a skladování běžných materiálů a nákladů, ale také speciální – např. pro přepravu chlazeného či mrazeného zboží, pro sypké materiály, tekutiny a podobně. 
 

Použité a vyřazené kontejnery jsou ideální pro recyklaci a další využití

Každý skladový kontejner je označen jedinečným kódem, díky kterému lze snadno dohledat jeho původ. Většina těchto kontejnerů uskuteční pouze několik cest (často dokonce pouze jednu) a jsou poté vyřazeny. Tyto kontejnery jsou ideální pro další použití např. při realizaci kontejnerových bytů apod.
 
Konstrukce kontejneru je nesmírně odolná a i při těžkých podmínkách při námořní přepravě by měly dosahovat životnosti okolo 30 let. Jejich životnost v přívětivějších podmínkách může být proto logicky ještě mnohem vyšší. 
 

 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ