sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Stavba obyvatelných prostor z přepravních a skladových kontejnerů

13.4.2017
 
Ocelové skladové kontejnery jsou nejvíce využívané přepravní jednotky zejména v námořní dopravě, ale obrovské využití nacházejí také na souši. Mohou sloužit jako sklady zboží a materiálů, jako garáže, kanceláře, provizorní nebo mobilní prodejny a k mnoha dalším účelům.
 
Výjimkou nejsou ani skladové kontejnery uzpůsobené jakožto obytné jednotky, případně využívané jako stavební prvek speciální modulární architektury. Nemusí se přitom zdaleka jednat pouze o nouzové nebo dočasné řešení. Stále častěji jsou kontejnery využívány k plnohodnotnému bydlení – a to zejména v západních zemích, ale stále častěji také u nás.
 

Kontejnerové bydlení má spoustu velice zajímavých výhod

Proč by někdo chtěl bydlet v kontejneru? Tohle řešení má svoje jednoznačné výhody. Skladové kontejnery jsou prostorově úsporné a díky standardizovaným rozměrům je lze spojovat ve větší celky. Jsou vyrobeny ze silných pozinkovaných ocelových plátů, a jelikož jsou primárně určeny pro převážení zboží, jsou velice odolné vůči povětrnostním vlivům, mechanickému poškození, deformaci a jsou i vodotěsné. 
 
Největší výhodou kontejnerového bydlení jsou však nízké pořizovací a provozní náklady. Využívá se totiž recyklovaných, použitých kontejnerů, které pořídíte od několika desítek korun. Rozměry kontejnerů jsou různé, největší měří 12 m na délku a 2,8 m na výšku. 
 
Při pořizování skladového kontejnerů je nutné si jej dobře prohlédnout. Pořízení poškozených, prorezivělých nebo např. zapáchajících kontejnerů může vyjít velmi levně, ale následné opravy se vám prodraží. 
 
Výhodou skladových kontejnerů je také velká přizpůsobitelnost jakémukoli účelu – včetně účelů obytných.
 
foto: Angel Schatz (pod licencí CC by 2.0)

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ