sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Zemní a výkopové práce: jak na stavební jámu

 
Dříve, než se začne zasahovat do země, je potřeba seznámit se s přírodním prostředím v místě, kde bude rodinný dům stát. Můžete si je provést svépomocí nebo se raději obrátit na odborníky. 
 
 

Průzkum podloží 

Než se začnou kopat základy rodinných domů, je potřeba provést geologický průzkum podloží, které určí jednotlivé vrstvy zemin, jejich vlastnosti a velmi důležitý parametr, hladinu spodní vody. Zároveň se zjistí, zda nejsou v podloží zbytky staveb či jiné překážky, které se musí odstranit. 
 

Návrh stavební jámy

Na výsledcích geologického průzkumu pak stojí správný návrh konstrukčního řešení stavební jámy. Záleží také na tom, zda bude sklep podsklepen a jaká bude základová konstrukce. Na základě těchto parametrů se stanoví tvar a velikost jámy, aby se mohly započít zemní a výkopové práce. Při návrhu jámy se musí počítat také s pracovním prostorem, hloubka výkopů se určuje podle toho, zda je dům podsklepen nebo ne. 
 

Náklady na zemní a výkopové práce

Nepodsklepený dům má mnohem snazší realizaci a rovněž jsou zde nižší náklady. Abyste měli jistotu, že je jáma vykopaná správně, neohrožuje zdraví pracovníků, je lepší se obrátit na odborníky. Ti zajistí také odvoz zeminy a další terénní práce.  
 

Realizace výkopů

Vytyčení domu provádí geodet před zahájením výkopových prací. Rovněž se ohraničí prostor pro výkop zeminy, zvolí se nejvhodnější způsob provádění výkopových prací a rovněž harmonogram. Nejprve se odstraní nežádoucí porost a vrstva humusu. Ornice lze použít pro pozdější úpravy zahrady. Sjednáním dodavatelské firmy ušetříte nemalé peníze. Použitím minibagru vám ušetří čas i starosti. Je přitom nutné dodržet velikost jámy určenou v projektu. Nemusíte pak použít zbytečně moc betonu. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Plechové garáže s omítkou | Hliníkové přístřešky pro auta | Hliníkové pergoly | Přístřešky nad dveře | Zahradní domky | Dřevěné pergoly | Altány |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ